Yapay Bitkiler ile Dekorasyon

0
747
views

Yapay bitkiler ile dekorasyon yapmak için rengarenk çiçekler kullanılır. Canlı veya cansız olarak kullanılan çiçekler evin havasını değiştirerek ferah bir ortam sağlar. Dekorasyonda kullanılan bitkiler çiçekler, canlılığın simgesidir ve insanlara mutluluk aşılar. Evin mutlu, sıcak ve yaşam dolu bir alan olması için yapay bitkilerden yararlanabilirsiniz.

Yapay bitkiler doğal ortam yaratılmasına yardımcı olan ve iç mekanlara uyumlu olan dekorasyonlardır. Dekorasyon açısından bitkilerin şekli, cinsi ve nasıl durduğu da önemlidir. Dekorasyon yapılacak alanlarda yapay ağaçlar, çiçekler, sarmaşıklar ve yaprak gibi ürünler en fazla kullanılan yapay bitkilerdir.

En Çok Kullanılan Yapay Bitkiler

İç mekanlarda yapay bitkiler ile dekorasyon yapmak için en fazla kullanılan ürünler dikey bahçelerdir. Yapay şekilde kullanacağınız dikey bahçeler, ofisinizde veya evinizde duvarlara uygulayacağınız, canlı gibi duran ürünlerdir. Orijinali ile ayırt edilmesi zor olan bu yapay bitkilerden yapay sarmaşıklar da mekâna gerçekçi bir hava katar. Endüstri yardımıyla elde edilen bu bitkiler sanat eseri niteliğindedir.

Gül, kamelya ve ortaca gibi bitkilerin farklı ebatlardaki yapay ürünlerinden kullanarak sade ve şık bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Açık renklerden oluşan oturma odanızda kullanacağınız pembe renklerindeki ortancalar çok güzel duracaktır. Eğer kahve ve pudra renk tonlarında bir odanız için dekorasyon yapacaksanız kırmızı kadife güller tercih edebilirsiniz. Bunun dışında beyaz, mavi ve sarı güller kullanarak da romantik bir ortam oluşturabilirsiniz.

Yapay Saksı Bitkileri ile Dekorasyon

Saksı bitkileri özellikle minimal tasarımlarda kullanılan veya mutfakça çiçek köşesi yapmak için tercih edilen yapay bitkilerdir. Dekorasyon trendleri arasında olan yapay saksı bitkileri kaktüs, papatya ve karanfil gibi bitkilerdir. Küçük ve renkli olmaları nedeniyle kullanıldıkları mekâna canlılık katar.

Yapay bitkileri oturma odası ve mutfak dışında yatak odasında da kullanabilirsiniz. Yatak odasında huzurlu bir hava yaratmak için kullanacağınız tek renk ve sade çiçekleri komodin veya makyaj masanıza koyabilirsiniz. Aynı zamanda lavanta dallarıyla dolu bir vazoyu da komodin üzerine koymanız durumunda odanızda güzel bir ferahlık yaratabilirsiniz. Yatak odanızda beyaz mobilyalar varsa lavanta bir numaralı tercihiniz olmalıdır.

Arajmanlardan Oluşan Yapay Çiçekler

Yapay bitkiler ile dekorasyon yapmak için aranjmanlardan da yararlanabilirsiniz. Farklı çiçek kombinasyonlarından elde edilen aranjmanlar ile klasik tarzda mekanlar yaratabilirsiniz. Aksesuar olarak kullanacağınız yapay çiçeklerin mekânın genel havasına uygun olması da gerekiyor. Desen ve renk yoğunluğunun fazla olduğu odalarda canlı ve bol renkli yapay çiçeklerin kullanılması uygun olabilir. Çiçeklerin renkleri, kullanılan saksılar da dekorasyon ile bir bütünlük içerisinde görünmelidir.

Saksıda böğürtlen, top ağaç ve sandık çiçekler kullanarak da son yılların çiçek trend modellerini evinize taşıyabilirsiniz. Özel olarak tasarlanan yapay çiçekler kullanılacak alana vintage bir görünüm de katar. Yeşil görüntüleriyle top ağaçlar da modern bir görünüm yakalamak isteyenlerin tercihleridir.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here