Triko

0
530
views

Bir çeşit kumaş çeşidi olan triko birçok ürünün imal edilmesinde kullanılır. Bayanlar için hırka, kazak ve elbise üretiminde triko sıklıkla kullanılır. Düz örme makinelerinde üretilen trikolar kazak modellerinde kullanılır. Triko kumaşların Selanik, haroşa, saç örme, tek ve çift plaka, kaydırmalı gibi çeşitleri vardır. Elastiki bir yapıya sahip olan trikolar vücudu sarar. Triko kadınlar tarafından mevsim geçişlerinde ve özellikle kış aylarında çok yoğun olarak tercih edilen bir kıyafet modelidir. Trikodan yapılan her kıyafet modeli kadınlara yakışmaktadır.

Pamuklu ve Yünlü Trikolar

Fransızca örgü kelimesinden üretilen trikolar ilmeklerin makinelerde birleştirilmesinden oluşturulur. Yaz ve kış aylarında triko kullanılır. Yaz ve sıcak mevsimler için pamuk ipliklerden triko kumaşlar örülür. Pamuk sıcaklarda vücudun rahatlamasını ve daha az terlemesini sağlar. Kış ve soğuk zamanlar için örülen trikolar ise yün iplikler kullanılır. Yün iplikten üretilen trikolar kışın çok sıcak tutar.

Her Mevsime Triko

Triko yalnızca belli mevsimlerde giyilen bir ürün değildir. Yılın her mevsimine uygun triko ürünler vardır. Kazak, hırka, elbise ve süveterler her mevsime uygun farklı malzemelerden üretilir. Kaliteli ve dayanıklı olmasından ve kullanımı rahat olduğundan trikolar sıklıkla tercih edilir. S’den başlayıp 4XL bedene kadar çıkan triko kazak ve hırkalar genişleme özelliği sayesinde her bedene olur. Sitelere giriş yaptığınızda sizi karşılayacak onlarca triko modelleri arasından beğendiğinizi alabilirsiniz.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here