Tost Makinesinde Waffle Nasıl Yapılır?

0
1107
views

Waffle günümüzde çok popüler bir yiyecektir. Tatlı kategorisinde yer alan Waffle’ı yapmak için her zaman özel makinelere gerek yoktur. Tost makinesi ile de yapmak mümkündür. Evde waffle yapmak isteyen kişiler tost makinesi kullanarak hem kolay hem de eğlenceli bir şekilde bunu gerçekleştirebilir. Tost makinesinde waffle yapmak isteyen kişiler öncelikle gerekli malzemeleri hazırlamalıdır. Daha sonra yazıda yer alan adımlara uyarak güzel bir waffle yapabilirsiniz. Tost makinesi kullanarak waffle yapmak için gerekli olan malzemeler yazının devamında gösteriliyor.

Tost Makinesinde Waffle Yapmak İçin Hangi Malzemeler Gereklidir?

Tost makinesinde waffle yapmak için gerekli olan malzemeler şu şekilde sıralanabilir:

  • 1 adet yumurta
  • 1 paket vanilya
  • 1 su bardağı süt
  • 1,5 su bardağı un
  • Yarım çay bardağı miktarında şeker ve sıvı yağ
  • 1 çay kaşığı miktarında kabartma tozu

Evde tost makinesi kullanarak waffle yapmak isteyen kişilerin bu malzemeleri hazırlaması yeterli olur. Hazırlanan malzemeler verilen tarife uygun şekilde kullanıldığı takdirde lezzetli ve bir o kadar da iyi bir waffle hazırlamak mümkün olur.

Waffle Hamurunun Aşamalı Olarak Yapılışı

Tost makinesinde waffle yapmak için ilk olarak yumurta ile şekerin mikser yardımı ile iyice çırpılması gerekir. Çırpma işlemi ne kadar iyi yapılırsa yumurta kokusu o kadar az olur. Yumurta ve şekerle olan işlem bittikten sonra yağ, süt eklemesi yapılır. Eklemeden sonra tekrar çırpma işlemine geçilir. Bundan sonra vanilya ile kabartma tozu eklenir. Bu aşamadan sonra ise yavaşça un eklemesi yapılır. Böylece akışkan bir hamur elde edilir. Son aşamada ise tost makinesi yüksek sıcaklık derecesine getirilir ve çok az yağ sürülerek hamur pişirilir. Tost makinesinin kapağı kapalı bir şekilde pişirme yapılmalıdır.

Yapılan Waffle’ın İçerisine Neler Eklenebilir?

Tost makinesinde waffle yapacak olan kişiler birçok farklı ürünü waffle içerisine eklenebilir. İlk olarak istenen bütün meyveler eklenebilir. Kivi, muz, çilek fark etmeksizin her türlü meyve kullanılabilir. Fındık, ceviz, badem gibi yiyecekleri de ekleme imkânı vardır. Bazı şekerler de waffle içinde kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra sürülebilir çikolata çeşitlerini waffle içinde kullanmak da güzel olur. Aynı zamanda çikolata sosu veya birtakım meyve soslarını da tercih edebilirsiniz. Bütün bu ürünleri waffle içinde kullanabilirsiniz.

Tost Makinesinde Yapılan Waffle Lezzetli Olur Mu?

Tost makinesi kullanarak waffle yapmak isteyen kişiler yukarıdaki tarife uyabilir. Kullandığınız malzemelere bağlı olarak farklı lezzetlerde waffle elde edebilirsiniz. Ancak genel olarak evde tost makinesi ile yapılan waffle, dışarıdaki ürünler gibi lezzetli olur. Verilen tarifi kendi dokunuşlarınız ile daha farklı bir hale getirebilirsiniz. İyi bir hamur elde ederek ve sevdiğiniz ürünleri waffle içinde kullanarak siz de evinizde tost makinesi ile waffle hazırlayabilirsiniz. Tost makinesi, waffle yapmak için oldukça kullanışlı bir üründür.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here