Tost Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

0
1711
views

Evde mangal yapmak isteyenlerin ve öğrenci evlerinin vazgeçilmezi olan tost makineleri, birbirinden değişik seçenekleri ve boyutları ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bir tost makinesi alırken kaç kişinin kullanacağına ve kaç kişilik bir aile için alındığına dikkat edilmelidir. Ufak boyutlarda alınan tost makinesi 4 kişilik ortalama bir aile için yetmeyeceği gibi aynı zamanda tost sıralarının oluşmasına, bu arada oluşan sırada çıkan tostların da soğumasına yol açacaktır. Bu yüzden tek ya da iki kişi değilseniz ufak boyutlu tost makineleri seçebilirsiniz. Eğer iki kişiden büyük bir aileye sahipseniz ya da çocuklarınız varsa ortalama boyutlardaki tost makinelerini alarak daha rahat bir kahvaltı çekebilmeniz mümkün.

Izgara için Büyük Boy Tercih Edilmeli

Genelde bu tarz makinelerde kültür olarak genellikle tostlar yapılsa dahi arada akşamları balkonda ızgara yapabilmek de mümkün. Üzerinde kullanacağınız ete göre sıcaklığını ayarlayarak ve baharatlı leziz etinizi hazırlayarak kömür gibi zahmetlerin içerisine girmeden direk elektriğe bağlı olan tost makinesini bir mangalmış gibi kullanabilmek mümkün. Üstünde biber ya da domates de közleyebileceğiniz tost makinesi modellerini internet sitelerinde ya da ev ve mutfak malzemeleri satan bayilerde bulabilmeniz mümkün.  Üstelik üstünden çıkabilen ızgara plakaları sayesinde bulaşık makinesinde de yıkayarak ilk günkü haline geri döndürebilmeniz mümkün.

Kullanacağınız Yer Önemli

Alacağınız tost makinesini evde mi yoksa açtığınız bir kafede mi kullanacaksınız? Bu faktörlere uygun olan tost makinesini seçmeniz faydanıza olacaktır. Kafede müşteriler fazla olacağı gibi tost makinesinin büfe tipi alınması gerekmektedir. Bu sayede her dakika gelen tost siparişlerinde geniş yer kaplayan ama kullanım alanı da bir o kadar yüksek olan büfe tipi tost makinelerinde hızlı ve pratik tostları hazırlayarak müşterilere servis edebilirsiniz. Eğer evde kullanacaksanız, portatif ve kompakt bir yapıya sahip olduğundan emin olduğunuz bir tost makinesini seçmeniz gerekmekte. Ayrıca alınan makinenin watt gücü de bir önemli diğer faktörler arasında yer alıyor. Alınacak tost makinesinde sadece tost yapılacak 1000 watt ama ortalama düzeyde olsun diyorsanız 1500 watt değerinde seçmelisiniz. Bu sayede güzel sıcaklıklara çıkan tost makinesinde tost yapmak bir yana diğer pişirmek istediğiniz ızgaralık tavuklarınızı da tostun yanında pişirebilirsiniz.

Tost Makinesi Yanında Alınması Gerekenler

Tost makinelerini her kullanımdan sonra yıkamayacaksanız, yanında almanızı önerdiğimiz birkaç malzeme var. Bu malzemelerden birisi yağ damlama tepsisidir. Kendinden yağ damlama tepsisi mevcut olan tost makineleri piyasada mevcut iken aynı zamanda ayrı satılan ve tost makinesinin hemen yanına konumlandırılabilen yağ damlama tepsileri de mevcut. Bunun yanında tost makinesinin üstünde kalan pürüzleri temizleyebilmek için bir adet te temizleme fırçasını tost makinesini aldığın yerden istemeyi unutma. Bununla birlikte her seferinde yıkamaktan kurtulduğun tost makineni kullanmak istediğin zaman kullanabilirsin.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here