Ticaret Hukuku

0
591
views

Ticaret sosyoekonomik hayatın en önemli ayaklarından biridir. Bir ülkenin ticari faaliyetleri o ülkenin her açıdan gelişimini sağlar. Aslında bir ülkenin ticareti ne kadar güçlüyse o ülkenin de o kadar güçlü olduğu söylenebilir. Hal böyle olunca ticaret alanının da, her toplumsal alanda olduğu gibi, hukukla düzenlenmesi gerekir. Ticaret hukuku, medeni kanunun bir bölümü olan borçlar kanununun gelişen ticari faaliyetleri açısından yetersiz kalmasıyla ortaya çıkmış ve gelişmiştir.

Ticaret Hukuku Neleri Kapsar?

Ticaret hukuku, borçlar kanununda kısmen değinilen ya da boş kalmış, boşluğa neden olan alanlarını tamamlar. Ticari bir işletmenin her konusunu kanunlar ile çerçeveler. Ticari şirketlerin yapısını belirler. Ticari kuruluşun hakkındaki kapsamı, örgüt biçimini, çalışma ve faaliyetlerini ve bunların nasıl sonlandırılacağını kanunlarla açıklar.

Ticaret Hukukunun Diğer Kapsamları

Ticaret hukuku kıymetli evrakların neler olduğunu, bu evraklarla ilgili işlem şekillerini, özel sigorta ile ilgili kapsam ve şahıs sorumluluklarını da belirler.

Ticaret Hukuku İle İlgili Danışmanlık Nasıl Alınır?

Ticaret hukuku ile ilgili kapsamlı danışmanlık hizmeti deneyimi ve güvenirliği ile tanınan bir danışmanlık bürosundan alınmalıdır. https://beklerpartners.com/ticaret-ve-sirketler-hukuku-kurumsal-yonetim/   alanında uzman hukuki danışman kadrosuyla Ticaret Hukuku ile ilgili her konuda en güvenilir adres.

Önceki İçerikÇay Makinesi Tercihi
Sonraki İçerikMom Jean Pantolon
TEILEN
CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here