Saç Kurutma Makinesi Pervanesi Nasıl Sökülür?

0
2702
views

Saç kurutma makinesinin en önemli bölümlerinden bir tanesi arka bölümde yer alan pervanedir. Bu pervane hava akışını sağlayan önemli bölüm olduğundan dolayı doğru bir şekilde çalışması halinde saç kurutma makinesinden verim alınması mümkün olmayacaktır. Hemen hemen tüm saç kurutma makinelerinde bu pervane bölümü benzer şekilde dizayn edilmiştir ve böylece bu pervanenin değiştirilmesi ya da temizlenerek yeniden işler hale getirilmesi mümkün olmaktadır. Bu tip ihtiyaçlarınızda ya da eski ve kullanılmayan saç kurutma makinelerinin pervanelerinden yararlanmak istediğinizde bu pervaneyi sökmeniz yeterli olacaktır.

Saç Kurutma Makinelerinde Pervana Sistemi 

Klasik bir saç kurutma makinesinde bölümler fan, elektrik motoru, hava giriş ızgarası, saç kurutma makinesinin tabanı, düğmeler, termostat anahtarı, güç kaynağı kablosu, kontak bloğu olmaktadır. Hemen hemen tüm saç kurutma makinelerinde bu bölümler bulunur ve tamirat ya da söküm işlemlerinde de bu bölümler takip edilerek kolay bir şekilde söküm yapılabilir. 

Saç kurutma makinesinin pervanesi nasıl sökülür noktasında arka bölümden başlanması genellikle yeterli olmaktadır. Bu pervanenin korunması ve aynı zamanda toz ve saç gibi maddelerin makinenin içine girmesini önlemek adına pervanelerde genellikle bir koruyucu filtre kullanılır. Hemen arkasında ise bu pervaneye yer verilir. Bu açıdan saç kurutma makinesinin bölgelerini inceleyerek en hızlı bir şekilde bu bölüme nasıl ulaşacağınızı belirlemeniz yeterli olacaktır. Özellikle uzun yıllardan beri kullanılan bir saç kurutma makinesine sahipseniz muhtemel pervaneniz çok tozlu bir halde olacaktır. Dönem dönem yapacağınız bakımlar sayesinde pervanenin sorunsuz bir şekilde dönmesini ve böylece saç kurutma makinesinin de maksimum verim ile çalışmasını sağlayabilirsiniz. 

Pervane Temizliği Nasıl Yapılır?

Küçük bir fırça yardımı ile pervanenin tüm bölümlerini temizlemeniz yeterli olacaktır. Sadece pervaneyi kullanmak istiyorsanız da belirtildiği gibi pervaneyi sökerek çıkarmanız yeterli olacaktır. Elektronik eşyalarda küçük bir hata ya da elektrik kaçağı olabileceğinden dolayı bu tip işlemleri yaparken dikkatli olmanız ve ürünü mutlaka test etmeniz gerekir. Eski bir makineden pervane çıkartırken bu konuda bir riskiniz olmasa da bu pervaneyi kullanım alanınızda mutlaka bağlantıları doğru bir şekilde yapmanız gerekir. Aksi halde istenmeyen pek çok olumsuz durumla karşı karşıya kalmanız söz konusu olacaktır. Saç kurutma makinesi tüm bu bilgilere rağmen herhangi bir şekilde sökemiyorsunuz makinenin modeline göre online olarak destek alabilir ve nasıl söküldüğüne göz atarak daha kolay bir şekilde sökme işlemlerini yapabilirsiniz.

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here