Saç Kurutma Makinesi İle Nasıl Kıvırcık Yapılır?

0
8979
views

Kıvırcık bir saça sahip olan kadınların daha dalgalı, hacimli bir saça sahip olmak için saç kurutma makinesinden yardımı alması yeterli olacaktır. Üstelik saçı kıvırcık olmayan fakat dalgalı, kıvırcık bir görünüm isteyen kadınlar da yine saç kurutma makinesi yardımı ile yapacakları birkaç küçük işlem ile dalgalı saçlara sahip olabilir. Kuaföre dahi gitmeden elde edebileceğiniz bu güzel görünüm sayesinde evinizde kendi saçınızı daha güzel bir şekilde yapabilirsiniz.

Evde Kıvırcık Saç Yapımı 

Saç kurutma makinesi ve aparatları ile yapacağınız bu işlemlerin sonucunda etkisine siz bile inanamayacaksınız. Saç kurutma makinesi ile nasıl kıvırcık yapılır konusunda öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken farklı saç tiplerine göre farklı işlemlerin uygulanması gerektiğidir.

Düz Yapılı Saçlar İçin Kıvırcık Yapımı 

Düz yapılı saçlara sahip olan kadınların saç kurutma makinesini kullanarak kıvırcık dalgalı saç yapmak istiyorsa özel ürün kullanması gerekecektir. Saçların dalga halini alması için piyasada kolaylıkla bulunabilecek köpüklerden uygulamanız ve ardından saçlarınızı dörde bölerek bölüm bölüm saçlarınızı kurutmanız yeterli olur. Kurutma sırasında böldüğünüz saçları kendi içinde kıvırmaya devam ederseniz elde edeceğiniz görüntü çok daha hoş olacaktır. Bu işlemleri uygularken bu kıvırmaları ne kadar çok ve sık yaparsanız dalga aralıkları da o kadar az olacaktır. 

Dalgalı Saçlar İçin Kıvırcık Yapımı 

Dalgalı saçlar zamanla canlılığını yitirdiği için saç kurutma makinesi ile canlılık yaratılması gerekecektir. Bu bakımdan dalgalı saçlarınızı yıkadıktan sonra örmeniz ve ardından bir saat kadar bekleyerek kurutmanız yeterli olacaktır. Dalgalı olan saçlarınız hem daha canlı ve parlak hem de daha dalgalı görünmeye başlayacaktır. 

Hafif Kıvırcık Saçlar İçin Kıvırcık Yapımı 

Hafif kıvırcık yapılır saçlar için yine örgü tekniği işe yarayacaktır. Eğer daha canlı ve dolgun görünüme sahip saç istiyorsanız örmeden önce saçlarınızı düzleştirici ile düzleştirebiliriz. Daha etkin bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Çok kıvırcık saça sahip olan kadınlar içinse özellikle su bazlı saç köpüğü kullanılmalıdır. Köpük sürüldükten sonra saçların atkuyruğu yapılarak bu şekilde kurutulması, istenen görünümün elde edilmesini sağlayacaktır. 

Kadınlar için tüm bu alternatifler, kıvırcık bir saça sahip olabilmesi adına yeterlidir ve saç kurutma makinesi ile yapacağınız işlemler sayesinde pratik ve kolay bir şekilde saçınıza şekil verebilirsiniz. Bu sayede dalga yaptırmak için kuaföre gitmenize gerek kalmayacağı gibi kendi beğendiğiniz ve istediğiniz saçlara da bu sayede rahatlık da kavuşabilirsiniz. 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here