Mikser

0
1086
views

Lezzetli Pastaların Sihri Mikser lerde

Arçelik markalı bir mikser aldığınızda pastalarının daha lezzetli olacağını fark edeceksiniz. Özellikle pasta yapımında çok fazla kullanım ihtiyacı hissedilen mikserler, leziz pastaların sihri oluyor. kekler, yaş pastalar, sufleler, cheese cake çeşitleri, sütlü tatlılar ve daha nicesi mikser tellerinin sihirli dokunuşu ile lezzetli tatlara sahip oluyor. Genellikle hanımların kullanma ihtiyacı hissettiği mikserler, mutfakların minik kahramanlarından biridir. Küçük ev aletleri kategorisinde bulunan mikserler ile mutfakta pasta yapımı için ayrılan zaman çok daha azalıyor. Kısa sürede daha fazla pasta yapabilmek için mikserlerin sunduğu kolaylıklardan yararlanmak gerekmektedir.

Enfes Lezzetli Keklerin Sırrı Mikser de

Mikserler homojen bir karışım yaptığı için pastalardaki lezzette bundan kaynaklı oluyor. Örneğin bir kek yapmak istiyorsunuz fakat bir türlü kekinizin istediğiniz gibi kabarmamasından şikayetçi oluyorsunuz. İşte bu aşamada devreye mikser ile çırpılan kek malzemeleri giriyor.

Kek malzemelerini mikser ile çırpmak yapılması gereken en doğru harekettir. Önce yağ, şeker, yoğurt bir arada bir müddet mikserle çırpılmalıdır. Ardından bu karşıma yumurta eklenmelidir. Yumurtaların çırpılması için mikserden yardım alırken, bütün malzemeyi bir yönde çırpmaya özen gösterir. Aksi takdirde mikser ile çırpılan kek karışımın içinde bulunan yumurtaların kabartma özelliği kaybolur. Mikserden yardım alınarak hazırlanan kek malzemesi istediğiniz gibi kabaracağından bundan sonra kek yaparken korku içinde olmayacaksınız. Acaba lezzeti nasıl olacak, kabaracak mı? gibi düşüncelerden uzak olarak mutluluk içinde ve kendinize güvenerek kek yapmaktan keyif alacaksınız. Sevdiklerinize ikram etmek için yapmış olduğunuz keklerin tadının ve görünümünün beğenilmesi ile kendinizi iyi hissedeceksiniz. Mikser kullanımında zorluk yaşamayacağınızdan bu ürün mutfakta tehlikeli olmaktan uzaktır. Güven içinde kullanabileceğiniz mikserlerin tehlikesiz olduğunu bilmek ise ayrı bir huzur verecektir. Yalnız ne olursa olsun mikserleri çocukların ulaşamayacağı yerlere kaldırmak gerekir. Olası kötü durumlardan kaçınmak için bütün küçük ev aletlerini çocuklardan uzak tutmak gerekmektedir.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here