Mideniz Şişkinliğine Ne İyi Gelir?

0
233
views

Mide şişmesi pek çok kişinin hemen her gün yaşadığı problemlerden birisidir. İnsanın hayatına büyük bir zarar verir. Basit gibi görünse de hemen her an sorun yaşamanıza neden olur. Karın şişliğine de neden olduğu için giyinirken de kendinizi iyi hissetmezsiniz. Öte yandan ağrı ve rahatsızlık hissi de peşinizi bırakmaz. Ama düzenli olarak tüketeceğiniz gıdalar ve bitki çayları ile bu sorunu çözebilirsiniz. Mide şişkinliği için ne yapılmalıdır sorusunun en iyi yanıtları için yazımıza bakmalısınız.

Nane ve Maydanoz

Hemen her evde bulunan nane ve maydanoz ikilisinin pek çok faydası vardır. Bunlardan en önemlileri de mideye faydalarıdır. İsterseniz bunlardan bir kaç dal ekleyip kaynatarak kendiniz bir çay hazırlayabilirsiniz. İsterseniz de kahvaltınıza bunlardan ekleyerek doğrudan çiğ bir şekilde tüketebilirsiniz. Salata, kısır ve benzer şekilde hazırlanan soğuk mezelerin hepsine bol miktarda eklerseniz şişkinlik sorununuza bir çözüm bulabilirsiniz. Yoksa bu tür şeyleri yedikten sonra midenizde yanma ve şişkinlik hissedersiniz. Mide şişkinliği için ne yapılmalıdır sorusunun en iyi yanıtı nane ve maydanozdur.

Rezene Çayı

Rezene çayı mide sorunu yaşayanların evinden eksit etmemesi gereken bir çaydır. Bunu da sallama çay olarak günde bir veya iki tane tüketebilirsiniz. Ama taneli rezene alarak kaynatıp kendiniz çay hazırlarsanız daha etkili olur.

Bitki Çayları

Sürekli mide sorunu yaşayanların ve bununla birlikte mide ağrısı ya da diğer nedenlerle uyuyamayanların evlerinde bulundurması gereken çaylardan birisi de papatya çayıdır. Yine mide sorunları başta olmak üzere soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde de kullanabileceğiniz çaylardan birisi zencefil çayıdır. Ama zencefili de taze olarak çaylarınıza, salata veya çorbalarınıza da ekleyebilirsiniz.

Marketlerde satılan rezene ve anason içerikli çayları da kullanabileceğiniz gibi, anasonu tek başına satın alarak kaynatmanız da iyi gelebilir. Mide şişkinliği için ne yapılmalıdır sorusunun bir diğer yanıtı da bunun gibi bitki çaylarıdır.

 

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here