Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

0
313
views

Mide bulantısına sebep olacak birçok durum vardır. İştahsızlık bunların en başında gelir. Üst karın bölgesinde meydana gelen rahatsız edici ve huzursuzluk hissi veren bir duygunun oluşum sebebidir. Mide bulantısının devam etmesi sonucu kusma durumu olabilir. Vakaların çoğunda mide bulantısının sebebi sindirim sorunu yaşayanlar, virüsler, hamilelik ya da rahatsız edici bir kokunun tetiklenmesi sonucuyla karşılaşmaları mümkündür. Mide bulantısına ek olarak bazen baş ağrısı ve ishalde eklenebilir. Bu durum karşısında arama motorundan mide bulantısı nedir diye arattırılır.

Mide Bulantısına Sebep Olan Durumlar?

Yaşa göre farklılık gösterebiliyor. Mide bulantısı; gıda zehirlenmesi, çok fazla yemek yeme, öksürme, yüksek ateş, yol tutma gibi durumlarda meydana gelir. Sindirimi zor olan gıdalardan, aşırı baharatlı ve yağda pişirilmiş yiyeceklerden uzak durulması gerekir. Mide bulantısı nedir diye sorulduğunda; krakerler, tost, tahıllı besinler önerilir. Zararlı olmasına rağmen gazlı içeceklerin, kola ve gazozun mide sorunlarına iyi geldiğini söyleyenler bile var.

Mide Bulantısına Ne İyi Gelir?

Mide bulantısı hem fiziksel olarak hem de mental olarak insana rahatsızlık hissi verir. Kendi çareyi kendi bulmak isteyenler hemen mide bulantısı nedir diye çevredekilere sorulmaya başlanır. Bizde bunları sizin için derledik.

Zencefil: Sindirim sistemi için oldukça faydalı bitkidir. Zencefili dilimleyin ve sıcak suyun içinde demleyin. Daha sonra bu çayı için. Mide bulantısının ve ağrının geçtiğini göreceksiniz.

Nane Limon Çayı: Limonu kabuğuyla birlikte dilimleyin, nane ile kaynatılır. Çayın demlenmesi için beş dakika bekletip, ardından için. Oldukça kuvvetli olan bu tarif bulantıyı şiddetlendirebileceğinden dolayı dikkatli içilmesi gerekir.

Papatya ve Rezene Çayı: Rezene ve papatya çayı mide bulantısını geçirmekte etkilidir. Demlenen çayın Bal ile tatlandırılarak, yavaş yavaş içilir.

Su İçin: Mide bulantısını geçiren en etkili yöntemlerden biride bol su içmek. Herkesin kolaylıkla yapabileceği etkili bir durum.

Tuzlu Kraker: Mide bulantısının doğal çözümleri arasında tuzlu kraker yer alıyor. Bunu tüketmek hiçte fena bir fikir sayılmaz aslında.

Karpuz ve Muz: Mide bulantınızı uzun süreliğine bastıracak muz ve karpuzdur. Karpuz vücudun su ihtiyacını karşılar, muz ise zengin potasyum sayesinde midenizi rahatlatır.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here