Küçük Ev Aletleri Arçelik

0
1075
views

Teknoloji sürekli olarak ilerliyor ve insanların yaşamında sürekli olarak yaşanan bir gelişim ve değişim söz konusu. Elektriğin keşfi, buna bağlı olarak elektrikli hemen akabinde elektronik ürünlerin insanların yaşamına girmesi ile beraber birçok iş çok daha kolay ve seri bir biçimde halledilmeye başladı. Gün geçmiyor ki yeni bir ürün insanların yaşamına girmesin. Nitekim özellikle küçük ev aletleri çalışan ya da bir biçimi ile yoğun olan kadınların yaşamını kolaylaştırıyor.

Günümüzde birçok farklı markanın, birçok farklı türden farklı beklentilere hitap eden ev aletleri bulunuyor. Son yıllarda ise ardı ardına bu alanda çok farklı daha önce hayal bile edilemeyecek olan ürünler karşımıza çıkıyor. Her ürün grubunun altında alt modeller insanların karşısına çıkıyor.

Ülkemizde  bu alanda hem tasarımı ile hem kalitesi ile öne çıkan markalardan bir tanesi de en eski beyaz eşya üreticilerinden bir tanesi olan Arçelik markası

Arçelik Markasına Genel Bakış

Arçelik markasının küçük ev aletleri hakkında bilgi vermeden önce bilmeyenler açısından ya da daha yakından tanımak isteyenler için markayı tanıtmak gerekir ise şunlar söylenebilir. 1955 yılında kurulmuş olan bir markadır. Markanın kurucuları ülkemizin en önemli iş adamlarından bir tanesi olan Vehbi Koç ile Lütfi Doruk isimli kişilerdir. Arçelik markası ağırlıklı olarak Koç Şirketler grubu bünyesinde olan bir markadır. Markanın diğer ortakları arasında Burla grubu ve halka açık hisseleri vardır.

Yıllar içinde logosu da değişen ve geniş bir AR-GE birimi ile çalışan marka sadece ülkemizin değil dünyanın da en büyük beyaz eşya üreticileri arasındadır. Küçük ev aletlerinde özellikle renkler ve tasarımları ile açık ara ayrılmaktadır. Ergonomik tasarımlı, hafif ve göze son derece güzel gelen küçük ev aletleri yer almaktadır. Ayrıca markanın bu alanda ürün gamı sürekli olarak genişlemektedir.

Küçük Ev Aletleri Nelerdir?

Arçelik markasının küçük ev aletleri grubunda yer alan başlıca ürünleri şunlardır:

 • Elektrikli süpürge
 • Mini şarjlı süpürge
 • Ütü
 • Mikser
 • Blender
 • Rondo
 • Türk kahvesi yapma makinesi
 • Tost makinesi
 • Çay makinesi
 • Kahve makinesi
 • Meyve sıkacağı
 • Su ısıtıcı

Bunların yanında kahve ve baharat öğütücü, robot, doğrayıcı, kıyma makinesi, yoğurt makinesi, hamur açma ve kesme seti, yoğurt makinesi, fritöz, ekmek kızartma makinesi, yumurta pişirme makinesi de yer alıyor. Üstte belirtilen küçük ev aletlerinin bazılarının kendi içinde farklı alt modelleri de bulunmaktadır. Ürün fiyatları ise ürüne, modeline göre değişiklik gösterir.

Ürün Seçiminde Genel Olarak Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Üstte belirtilen ve Arçelik güvencesi ile üretilen bu ürünler içinden seçim yaparken öncelikli olarak gerçekten gereksinim duyulan ürünler alınmalıdır. Küçük ev aletlerinde örneğin büyük aileler için ona uygun ebatta ekmek kızartma makinesi alınır iken, yalnız yaşayan kişiler ise daha minimal olan modelleri tercih etmelidir. Böylece her anlamda ciddi tasarruf sağlanacaktır. İşin para kısmı en son düşünülmelidir.

Yine seçim yaparken, akıllı, çevre dostu, az enerji tüketen ürünler alınmalıdır. Küçük çocukları olan aileler özellikle sorunsuz yaşamak için yumurta pişirme makinesi, yoğurt makinesi gibi ürünler alarak yaşamlarını kolaylaştırabilir. Bunun yanında mutlaka üzerinde CE işareti olan ve garantili olarak satılan küçük ev aletleri tercih edilmelidir.

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here