KİŞİSEL BAKIMINIZ İLE IŞILDAYIN

0
1129
views

Kişinin günlük hayatını ve iş hayatını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için, mutlaka kişisel bakımına dikkat etmesi gerekir. Kişisel bakım başında da vücut temizliği gelmektedir. Kişisel bakım ile pek çok hastalığın önüne geçilebilir. Vücut temizliğinin doğru yapılması birçok deri sorununu ve hastalığını önleyici ve ortadan kaldırıcı bir önlemdir. Kişisel bakım alışkanlıklarının önlediği diğer bir sorun vücut kokusudur. Vücut kokusu vücut yüzeyinde bulunan bakterilerin teri parçalamasına bağlı olarak meydana gelmektedir. Bu kokuları önlemek için bir takım özel kişisel bakım ürünleri ile önlem almalısınız.

Özen Gösterin

Kişisel bakım insanların sosyal hayatlarındaki konumlarını belirleyen en önemli özelliklerdendir. Kötü kokan, bulunduğu yere uygun giyinmeyen, saç bakımına, cilt bakımına gereken önemi vermeyen bir kişi toplum içerinde pek hoş karşılanmaz ve aynı toplumda bulunulmak istenmez. Bu yüzden kişisel bakım ve kişisel bakım ürünleri hayatımızın vazgeçilmezleridir.

Kadınlar için daha fazla kişisel bakım ürünü olduğu düşünülse de en az kadınların kadar erkeklerinde kişisel bakım ürünleri bulunmaktadır. Saç bakım ürünleri, el ve vücut bakım ürünleri, cilt bakım ürünleri ve kadınların istenmeyen tüylerinden kurtulmasına yardımcı olan epilasyon ürünleri. Bunların hepsinin ortak özelliği, sizi daha güzel ve daha bakımlı bir görünüme kavuşturmaktır.

Bayanlar için en önemli kişisel bakım ürünleri saç bakım ürünlerinden oluşur. Çünkü kadınların en gösterişli ögeleri saçlarıdır. Saçlar baş derisinde bulunan kıl köklerinden uzayarak büyüyen kıllardır. Kıl köklerindeki bezlerden salgılanan maddeler yağlı yapıdadır. Sağlık yararı dışında saçların temizlik ve düzeni insanlar arasındaki ilişkilerde ve kendini iyi hissetmede etkisi olan olumlu dış görünüş açısından da önemlidir.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here