Kırışıklıklar İçin Krem Tavsiyesi 

0
682
views

Yaşlanmak her insanın başına gelen ve gelecek olan, doğal bir zaman sürecidir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte en çok görülen şey, cildin kırışması ve sarkmasıdır. Yüz bölgesi çok önemlidir. Bir insanın ilk baktığı yer, gözler ve yüz bölgesidir.

Buralarda oluşan kırışıklar da oldukça dikkat çekici olabilir. Yüzün yanı sıra sürekli görünen yerlerden biri de dekolte bölgesidir. Kırışıklık bakımı yaparken hem yüz, hem de dekolte bölgesine birlikte yapılmalıdır. Yaşlanmak doğal bir süreçtir ama yaşlanmayı kremler sayesin de yavaşlatabilir ve kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz.

Yaşlılık belirtilerini azaltmak ve cildin genç kalmasını sağlamak için, 20 yaşından sonra, cilt bakım ürünleri kullanılmaya başlanmalıdır. Bu dönemler de nemlendirici kremler yeterli olacaktır. Gece ve gündüz için ayrı kremler kullanılabilir. Cilt kırışması ve cildi toparlamayı hedefleyen kremleri, daha çok 40 yaşından sonra kullanmak daha faydalı olur. Bu yaşlar da cilt kurumaya ve kırışmaya başlar. Cildin kaybettiği nem, bu kremler ile dışarıdan karşılanabilir.

Kırışıklık Karşıtı Kremler Nelerdir?

Kırışıklık bakımı için ilk başlanması gereken bölge, göz çevresidir. Göz çevresi etrafındaki deri, yüz bölgesin de yer alan en hassas ve ince deridir. Bu yüzden ilk kırışma buradan başlar ve çabuk yıpranır. Aynı zamanda göz çevresi, mimiklerden de çok etkilenir. Güneş faktörü en çok göz etrafını olumsuz etkiler ve kırışmasına neden olur.

Neredeyse kas olmayan göz çevresin de gerginleşmeyi sağlayan bir tane kas bulunur. Yüz için kullanılan kırışıklık kremleri, göz için faydalı değildir. Göz için, yaş grubuna uygun bir göz kremi kullanılmalıdır. Bu saye de hem göz çevresinin sıkılaşmasını sağlar, hem de kırışıklık oluşmasının, önüne geçmiş olursunuz.

Cilt kırışıklık kremi alırken, mutlaka güneş koruyucu özelliğinin olmasına dikkat edilip alınmalıdır. Aynı zaman da cildin kırışmasını engelleyen, C vitamini ve E vitamini kullanılmalıdır. Bu özellikteki kremler hem cilde nem verir hem de sarkmasını engeller. Kolajen üretimine destek veren kırışıklık kremleri, cildi daha gergin ve genç gösterirler. Kırışıklık kremleri; Gece kremi, gündüz kremi ve göz kremi olarak kategorilere ayrılırlar. Ürünlerin, set halinde kullanılması daha etkili olacaktır.

Gündüz kırışıklık kremi, hem güneşe karış korur hem de makyaj katı bazı olarak kullanılabilir. Gece kırışıklık kremi ise uyurken, cildin yenilenmesini ve daha sıkı olmasını sağlar. Ek olarak, kırışıklık karşıtı serum ve maskeler de bakıma eklenebilir. Anti aging özellikli serumlar tercih edilmelidir. Özelikle Yves Rocher, L’Oreal, Diadermine gibi markalar, kırışıklık karşıtı setleri ile popülerdir.

Kırışıklık Karşıtı Krem Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ürün alınırken, mutlaka içerik kontrol edilmeli ve komedon oluşturmayacak, alerji yapmayacak ürünler, tercih edilmelidir. Kırışıklık karşıtı krem alınırken, ürünün yaşa uygun olması ve kırışıklıkları engelleyecek vitaminlerin bulunması önemlidir. Özellikle kolajen içerikli kremler tercih edilmelidir.

Aynı zaman da ürünün tarihi ve kullanım süresi de dikkate alınmalıdır. Ürünler düzenli kullanıldığı zaman, kesin bir sonuç verir. Cilt bakımı, özellikle kırışıklık kremleri önemli olduğu için, kaliteli ürünler kullanılmaya özen gösterilmelidir. Bilinmeyen markalar ve kimyasal madde içeren ürünler tercih edilmemelidir. Aksi takdir de bu ürünler, cilde daha çok zarar verebilir.

 

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here