Kahve Makinesi Markaları Neler?

0
790
views

Kahveler, dünya içerisinde birçok kültüre göre değişik şekillerde tüketilmekte. Özellikle Arabica denilen ve Arap yarımadasında yetiştirilmekte olan bu kahve çekirdekleri ülkemizde üretilen filtre kahvelerin başında gelmektedir. Mexicano ve Americano gibi kahve türleri de yapılmaktadır. Ülkemizin ise kendine özgü bir kahve türü vardır ve bu türün adı da Türk Kahvesi’dir. Adını pişirme yönteminden aldığı kahvemiz, birçok değişik kahve çekirdeğinden yapılabilmektedir. Burada ana olay bunun nasıl pişirildiği olacaktır. Türk Kahvesini pişirmedeki ana olay cezve kullanılmasıdır ve içerisine konan suyun oda sıcaklığından daha serin seviyelerde gezen bir su olması gerekmektedir. Özellikle Türk kahvesi yapımında dolabın içerisinde 1,5 saat bekletilmiş bir su tercih edilebilir.

Türk Kahvesi Nasıl Pişirilir?

Bu yöntem sizlerin yapmış olacakları kahvelerin daha köpüklü olmasını sağlayacaktır ve daha güzel bir içime kavuşmanızı hedeflemek adına soğuk suyla yapılması önerilmektedir. Ayrıca burada şekerin de kahve ile beraber pişirilmesi önemlidir. Diğer kahvelerde olduğu gibi sonradan şeker ekleme eylemi bu kahve çeşidinde yapılamaz. İçerisinde kahve tozu olan telve bulunan kahveler, sonradan şeker eklendiğinde hem üstündeki köpüğünü kaybedecektir hem de sonradan eklenen şeker yüzünden tadının bozulmasına neden olacaktır. Bu yüzden Türk kahvesi özellikle pişirilirken nasıl olsun diye. Sizler de nasıl içiyorsanız, sade, az, orta, ya da çok diyerek cevap verebilirsiniz. Peki bu kahveleri hazırlayabileceğiniz kahve makinesi markaları neler hiç merak ettiniz mi?

Goldmaster Electrolux Sinbo gibi Markalar Kahve Makinesi Üretimi Yapıyor

Oldukça uygun fiyatlara bulunabilecek bu ürünler, Türk kahvesinden tutun birçok kahve türünün hazırlanabildiği bu kahve makinalarında Günden güne değişen Teknoloji sayesinde Daha lezzetli kahveler yapabilmek mümkün oluyor. Ayrıca alt ısıtıcı sayesinde Filtre kahvenizi uzun süreler sıcak tutabilmek mümkün. Bunun yanı sıra piyasada bulunmakta olan kahve makinaları arasında değişik kahve çekirdekleri için değişik pişirme metotları da bulunmakta. Örneğin Arabica çekirdeğinden üretilmiş olan bir kahve için farklı bir metot ya da Brezilya’da üretilmekte olan kahve çekirdekleri için farklı bir metot kullanılabilmekte. Her ülkenin kendine özgü bir farklı kahve pişirme şekli olduğundan dolayı ülkelerden ülkelere kahve makinaları da değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yüzünden Türkiye’de bulacağınız bir kahve makinesi yurtdışında bulabileceğiniz bir kahve makinasından daha farklı olabilir. Buna en yakın örnek Türk kahvesini pişirildiği cezvelerdir. Osmanlı kültüründen bu yana kahveleri böyle pişiren Türkler hala bu alışkanlığından vazgeçmemiş ve günümüzde de kahvelerini bu şekilde pişirmeye devam etmişlerdir.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here