İkinci El Fotoğraf Makinesi Alabileceğiniz Siteler

0
592
views

Fotoğrafçılık ve fotoğraf çekmek bir anı ölümsüzleştirebilmek için en iyi yol. Bunu yaparken yapacağınız odaklamalar ve diğer lens ayarları ile profesyonel derece güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Bir doğa gezisinde ya da gittiğiniz turlarda yanınızda götüreceğiniz fotoğraf makinesi ile çekeceğiniz fotoğrafların çıktısını alarak koleksiyon yapabilirsiniz. Satılmakta olan fotoğraf albümleri sayesinde içerisine koyacağınız fotoğrafların da değerini arttırabilirsiniz. Eğer fotoğrafçılık bölümünden mezunsanız aynı zamanda fotoğraf çekmeyi bir meslek haline de getirebilirsiniz. Açacağınız dijital stüdyolar ile sünnet düğünlerinden normal evlilik fotoğraflarına kadar çekebileceğiniz anıları ölümsüzleştirerek hem para kazanabilir hem de bu işten zevk alabilirsiniz. Fotoğraf çekmek için ise güzel bir fotoğraf makinesi şart tabii. Bunu da durumunuz elverişli ise sıfır alabiliyorsunuz. Ama değilse ikinci el fotoğraf makinesi satan ve az kullanılmış ürünleri araştırarak bulabilmeniz mümkün.

Sahibinden

Sahibinden, sadece fotoğraf makinesi değil aynı zamanda birçok ürünün sıfır ve ikinci el satışının yapıldığı bir internet sitesidir. İçerisinde gezindiğinizde birçok lokasyondan bir sürü fotoğraf makinesini gezip görebileceğiniz site oldukça güvenli olup alışverişlerinizde anlaşacağınız kişiler ile telefon numarası aracılığı ile konuşarak anlaşabilmeniz mümkündür. Burada satılacak olan ürünler kişi ile yüz yüze ya da kargo ile anlaşılarak satılmaktadır. Ayrıca içerisinde bulacağınız ilan detayları sayesinde fotoğraf makinesi hakkında detaylar ve diğer başka bilgileri de bulabilirsiniz. Bu uygulamayı Apple Store’dan ya da Play Store’dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Letgo

Burası da yine Sahibinden gibi bir site olup içerisinde yine milyonlarca kullanıcıların her gün bir şeyleri sattığınızı görebileceğiniz sitelerden birisidir. İçerisinde bulunan arama motoruna istemiş olduğunuz fotoğraf makinesini yazdığınızda karşınıza birçok sonuç çıkmaktadır. Ayrıca şehir filtresi bulunan bu uygulamada sadece kendi şehriniz çıkacak şekilde ayarladığınızda istemiş olduğunuz fotoğraf makinesini uygun fiyatlara 2. el bulabilmeniz muhtemeldir. İçerisinde bulunan özel mesajlaşma hizmeti sayesinde bulmuş olduğunuz fotoğraf makinesinin sahibiyle anlaşarak bir mekânda buluşabilirsiniz. Ardından isterseniz pazarlık da yaparak orta fiyatta anlaştığınız makineyi alıp güle güle kullanabilirsiniz. Oldukça kolay olan bu uygulamayı Apple Store’dan ya da Play Store’dan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

İkinci El Kameralarda Garanti Önemli

Ne kadar ikinci el olursa olsun bir kamerayı satın almadan önce iki kez düşünmeniz gerekiyor. Alacağınız kameranın faturasının olup olmadığı ya da garantisinin devam edip etmediği gibi konuları ilan sahibiyle konuşarak bilgilendirilmeniz gerekiyor. Aksi taktirde garantisi geçmiş ya da çok kullanılmış makineleri satın aldığınızda kronik sıkıntılar ile karşılaşarak mağdur olabiliyorsunuz. Bunu önlemek için alacağınız makinanın en azından 1 sene garantisinin kaldığına dikkat edin. Alacağınız kameraların lens kontrollerini yaparak alın. Çizik lensler fotoğrafları bulanık göstereceği gibi fotoğraf makinesinden alacağınız konforu da düşürecek etmenler arasında yer almakta.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here