Fakir Dryjet Saç Kurutma Makinesi Özellikleri

0
814
views

Saç kurutma makineleri, diğer adıyla sıcak fön makineleri saçların kurutulmasında kullanılan teknoloji ile üretilmekte. Üzerinde ısı kademeleri bulunan saç kurutma makinelerinde özellikle fön özelliğinin bulunması günümüzde en çok istenen özellikler arasında yer almakta. Saç kurutma makinelerinin fön özelliği sayesinde saça istenilen şekil verilebildiği gibi istenilen tarz ve stilin verilebilmesi sağlanmakta. Özellikle kış aylarında sabah duş alıp evden çıkmayı seven biriyseniz saç kurutma makineleri burada hayat kurtarıcı nitelikte. Saçlar kurutulmadan dışarı çıkıldığında ise istenmeyen hastalıklar ortaya çıkabiliyor. Zaten ıslak olan saç rüzgârdan etkilenerek iyice soğuyor ve bağışıklık sisteminin yerlere çökmesine neden olarak hastalıklara sebebiyet veriliyor. Bir adet saç kurutma makinesi ile saçlarınızı kurutup dışarı çıkma işlemini gerçekleştirdiğinizde ise ortaya bunun gibi bir durum gelmiyor. Aksine daha da sıcaklaşan saçlarınız sayesinde dışarıda kafa sıcaklığınızı da koruyabiliyorsunuz. Ülkemizde de oldukça tercih edilmekte olan bu saç kurutma makineleri birden çok markaya ve çeşide ev sahipliği yapmakta. Bu çeşitlerden birisi olan ve insanların sevdiği makinelerden birisi olan Fakir’in Dryjet modelini bu yazımızda sizler için inceledik.

Fakir Dryjet Özellikleri

Oldukça sade bir tasarıma yer verilen bu saç kurutma makinesi iki adet hız kademesi ayarına sahip. 2000W gücüne sahip motoru sayesinde kısa süreler içerisinde saçları kurutabilecek özelliğe sahip. İçerisinde bulunan motorunun çalışma prensibi ise şuna dayanıyor. Elektrik burada bulunan ve kordon haline getirilmiş ufak metal kabloların direnci sayesinde sıkışarak enerji açığa çıkarıyor. Bu açığa çıkan enerji ise hava tarafından absorbe edilerek sıcaklık enerjisine dönüştürülüyor. Dönüştürülen bu enerji de arkada bulunmakta olan ve gayet güçlü olan fanlar tarafından itilerek saçlarınızın en dip noktalarına bile erişebilmenizi sağlıyor. Bu sayede dakikalar içerisinde saçlarınızı kurutmayı başarabilen Dryjet içerisinde soğuk hava modu ile beraber geliyor. Bu sayede istenmeyen durumlarda sıcak hava kapatılarak işlemin gerçekleşmesi sağlanıyor. Asma kancası sayesinde her yere asılabilen bu model kuaförlerin bir numaralı tercihlerinden birisi haline geliyor.

Difüzör ile Kullanıcılarını Karşılıyor.

Kolay kullanımı ve sadece tasarımı ile evleri ve kuaförleri süsleyen Fakir Dryjet, saçlarına şekil vermeyi sevenler için Difüzör ile beraber geliyor. Difüzör burada saç kurutma makinesinin ucuna takılarak saçların bu alet yardımıyla kıvrılması prensibi ile çalışıyor. Difüzörün arasında bulunan hava kanallarını saçlara etki ederken bu aletin üstündeki silindir şekildeki uzunluklar da saçların kıvırcık halini alması sağlanıyor.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here