Evde Gebelik Testi

0
450
views

Eski dönemdeki kadınların geleneksel yöntemlerle hamilelik tespiti yaptığını biliyoruz. Hamilelik testi almaya gerek kalmadan evdeki malzemeler kullanılarak yapılan evde gebelik testi ile hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Planlı ya da plansız beklenen bebek müjdelerini öğrenmek, herkesin acele ettiği bir konudur. Evden çıkmak için vakit kaybetmek istemiyorsanız evinizde farklı yöntemlere başvurarak hamileliğinizi test edebilirsiniz. En kesin sonuç doktordan öğreneceğiniz sonuç olsa da bu yöntemlerin doğruluğu da yadsınamayacak kadar fazla.

Gebelik Testi İçin En Çok Kullanılan Yöntemler

Evde gebelik testi yapabilmek için en fazla kullanılan yöntemlerden biri diş macunu yöntemidir. Bunu yapmak için ilk olarak içi boş olan bir kâseye rengi beyaz olan diş macunu sıkılır ve üzerine idrar ilave edilir. Köpük şeklinde bir görünüm elde edilirse hamile olmadığınız; köpürme olur ve renk mavi olursa ise hamile olduğunuzu anlayabilirsiniz.

En çok kullanılan yöntemlerden bir diğeri de çamaşır suyu yöntemidir. Bunun için idrar plastik kaba koyulur ve üzerine 3 çay kaşığı çamaşır suyu dökülür. Eğer bu karışım köpürüyorsa sonuç olumlu, aynı şekilde kalıyorsa sonuç olumsuzdur.

Sirke ve ton balığı ile yapacağınız testte ise çeyrek fincan ton balığı suyunu ve çeyrek fincan sirkeyi karıştırarak gece boyu bekletmeniz gerekiyor. Ertesi gün üzerinde idrarınızı eklediğinizde rengi parlak yeşil olursa olumlu anlamında, turuncu veya sarı gibi olursa sonuç olumsuz anlamındadır. Burnunuz ve ağzınızın kapalı olmasına da dikkat etmeniz gerekir.

Gebelik Testi İçin Kolay Yöntemler

Evde gebelik testi yapabilmek için daha kolay ve daha az malzeme kullanılarak yapılan testler de var. Bunlardan biri de toz şeker yöntemidir. Bu yöntemde bir kabın içerisine toz şeker koyulur ve sabah uyanıldığında ilk idrar üzerine eklenir. Bunun sonucunda eğer şeker tamamen çözülüyorsa sonuç olumsuz, topaklanma şeklinde olursa sonuç olumludur.

Şüphesiz en kolay yöntemlerden olan idrar bekletme yönteminde herhangi bir malzeme kullanılmıyor. İdrarınızı boş bir kaba veya şişeye koyarak düz yüzeyde 1 gün boyunca bekletiyorsanız. Eğer idrarın üzeri beyaz ve ince bir tabaka oluştuysa sonuç olumsuz anlamında, bekletmeden önceki görüntüsüyle aynı kalırsa sonuç olumlu anlamındadır.

Diğer Evde Gebelik Testleri

Çok fazla duyulmamış ancak eski dönemlerdeki kadınların başvurduğu yöntemler de vardır. Bunlardan biri de karahindiba ile yapılan gebelik testidir. Bunun için karahindiba yapraklarından 3-4 adet alınarak plastik kaba koyulur. Üzerine idrar eklenir ve birkaç dakika boyunca beklenir. Eğer yapraklar üzerinde kırmızı lekeler oluşuyorsa sonuç pozitif, lekeler oluşmuyorsa sonuç negatif anlamındadır.

Bir diğer yöntem olan sabun ile gebelik testini yapabilmek için bir parça sabunun üzerine idrar eklenir. Sabunda kabarcıklar oluşması durumunda olumlu, kabarcıklar oluşmaması durumundaysa sonucun olumsuz olduğu anlaşılır. Tüm bu yöntemlerin bilimsel değeri olmadığı bilinmelidir.

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here