Ev Temizleme Robotu Çeşitleri

0
525
views

Herhangi bir yardım gerektirmeden, kendiliğinden evin zeminini temizleyen robotlara ev temizleme robotu denir. Şarj edilebilen formda olup robot süpürge olarak da bilinir. Farklı tasarım ve modelleri ile çeşitli seçenekler oluşturur.

Ev Temizleme Robotunun Özellikleri

İnsan gücü gerektirmeden tek tuşla zemini temizleyen robotlar hayata kolaylık ve konfor sağlayan buluşlar arasındadır. Küçük boyutlara sahip olan bu robotlar evin her köşesine girebilecek potansiyele sahip olup dip köşe temizlik sağlar. Bir yardımcıya gerek duymadan evin temizliğini yapan bu robotlar 10 cm.lik yükseklikleri ile minimalist bir görüntü oluştururlar. Tek tuşla çalışanlarının yanı sıra, programlama sistemi sayesinde siz evinizde yokken dahi kurulan saati gelince kendiliğinden temizliğe başlar. Üstelik elektrik süpürgelerine nazaran enerji tasarrufu sağlarlar. Harcadıkları enerjinin aksine yaptıkları iş oranı fazladır.

Ayrıca telefonunuzdan robotun durumunu kontrol edip clean tuşu ile uzaktan aktive edebilirsiniz. Bu robotlarda bulunan dışarıda bırakma fonksiyonu, önemli özellikleri arasındadır. Gitmesini istemediğiniz alanları dışarıda bırak fonksiyonu ile ayarlayıp o alana asla girmemesini sağlayabilirsiniz.

Ev Temizleme Robotunun Modelleri

Ev süpürme işini gören robotların yanı sıra paspas yapan robotlar da mevcuttur. Kimi çeşidinde ise her iki işi birden yapabilecek teknolojiye sahiptir. Şık ve minimalist tasarımları sayesinde ilgiyi üstüne toplayan görüntüleri vardır. Vakum gücü her modelinde farklılık gösterebilir. Güçlü vakumları ile tüm tozu ve pisliği içine çektikten sonra paspas moduna geçerek lekeleri temizlemeye başlar. Otomatik olarak evin zeminini tamamen dolaşır ve işi bittiğinde kenara çekilir. Bu özellikleri sayesinde günümüz piyasasında yerini alan bu buluş farklı modelleri ile tercih edilen ev eşyaları arasındadır.

Ev Temizleme Robotunun Tercih Sebepleri Neler?

Özellikle  çalışıp ev temizliğine vakit ayıramayan insanların tercih ettiği ürünler arasındadır. Sadece evde değil, ofislerde de yer alan temizlik görevlilerindendir. Evinde tüy döken evcil hayvan var ise bu tüylerin sık sık süpürülmesine olanak tanır. Temizliğe ayıracak vakti olmayanların bu robotu belirli bir saate programlaması sonucu o saatte işini yerine getirmeye başlar. Herhangi bir efor gerektirmiyor oluşu onu tercih edilebilir kılan sebeplerdendir. Üstelik az enerji harcaması da beraberinde getirdiği avantajlardan biridir. Tablet ya da telefon üzerinden uzaktan kontrol edilebiliyor olması da önemli avantajları arasında yer alır.

Temizlik Robotunun Verdiği Bildirimler

Sadece parke yüzeyde değil, bununla birlikte mermer, fayans, halı, paspas gibi yüzeylerde de kullanım sağlar. Kullanım süresi de içi dolana kadardır. İçini boşalttıktan sonra tekrardan kullanıma hazır hale gelir. İçi tamamen dolduğunda sesli ikaz ile bildirim sağlar. Pili bittiğinde şarj yuvasına girer ve pil dolumu sonucu yanıp sönerek uyarı verir. Yani hem içi dolduğunda hem de şarj alımı bittiğinde olmak üzere iki farklı bildirim vermiş olur.

 

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here