Düğün Arabası Süsleme

0
638
views

Düğün arabası süsleme, düğünün uzun süre akıllarda kalmasını sağlayan şeylerden sadece biridir. Damat da gelin de düğünlerinin akılda kalıcı ve etkileyici olmasını isterler. Detaylara ekstra önem vermeniz gereken düğününüzde gelinlik, damatlık, düğün salonu önemli olduğu kadar düğün arabası da önemlidir. Nasıl bunlar titizlikle seçiliyorsa, düğün arabası süsleme de titizlikle yapılmalıdır.

Düğün Arabası Süslemesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gelin arabaları süslenirken dikkatli davranmak konsept açısından çok önemlidir. Süsleme aşamasına geçmeden önce nasıl bir araba modelinin tercih edileceğine karar vermek ve buna göre bir plan oluşturmanız gerekir. Arabayı seçerken ise düğün yapacağınız mekâna ve konsepte uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca gelin arabasının damatlık ve gelinlikle uyumlu olması da güzel bir tema oluşturulmasını sağlar. Araba süslemesinde konsepte uygun davranmak oldukça önemlidir. Salon düğününde daha gösterişli tasarımlar yapılırken kır düğününde bol çiçekli sade bir süsleme yapılır.

Süsleme yaparken çok fazla abartıya da kaçmamak gerekir. Çok süslü ve şatafatlı gelin arabaları absürt bir görünüm ortaya çıkarır. Düğün fotoğraflarında gözü yorabilir. Aynı zamanda abartı süsler damat ve gelinin önüne geçebilir. Bu yüzden kimse tarafından beğenilmez.

Temaya uygun renk seçimi de düğün arabası süsleme işlerinde çok önemlidir. Temaya uygun desenler dışında renk de görünüm için önemlidir. Süsleme yapılırken kullanılacak malzemeler, kolay çıkan ve temizlenen malzemeler olmalıdır. Aksi olduğunda süsler çıkarılırken araca zarar gelebilir. Süslemeyi yapacak olan firma da bu konuda uyarılmalıdır. Kullanılan süslerin yağmur, kar gibi hava olaylarından etkilenmeyecek formda olması da önemlidir.

Düğün Arabası Nasıl Süslenir?

Düğün arabası kiralık ise kirama firmasıyla veya süsleme işleriyle ilgilenen firmalarla iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Firmayla ayrıntılı olarak konuşup ne istediğinizi belirtmeniz gerekir. İstenilen süslemenin hangi konseptte olacağı, renkleri, boyutları ve desenleri gibi ayrıntılar anlatılmalıdır. Özellikle gelinlerin gelin arabası konusunda hassas olduğunu düşünürsek aksaklık yaşanmaması için özenli olunması gereken bir konudur.

Düğün arabanızı kendiniz süslemeyi düşünüyorsanız süs malzemelerini kendiniz almalısınız. Birçok farklı çeşitte süs malzemesi bulmanız mümkün. Kullanacağınız çiçekleri veya diğer malzemeleri toplu şekilde aldığınızda da daha avantajlı olacaktır.  Harici süsleme için sticker, magnet ve kumaşlar kullanarak da güzel bir düğün arabası ortaya çıkarabilirsiniz.

Düğün Arabası Süslemede Kullanılan Malzemeler

Düğün arabaları süslenirken en fazla kullanılan malzeme çiçeklerdir. Yapay veya doğal olarak kullanılabilen çiçeklerden orkide, gül, papatya en fazla kullanılan türleridir. Gelin arabasına aynı zamanda gelin buketine benzer şekilde çiçekler de koyabilirsiniz.

Çiçek süslemesi yapılırken çiçeklerin taze olması da önemlidir. Rüzgâr ve güneşten etkilenmemesi için kaliteli çiçekler tercih edilmelidir. Aynı zamanda çiçeklerin taze kalması için saç spreyi sıkmak gibi yöntemler de kullanılıyor. İlgi çekici ve marjinal süslemeler isteyen gelin ve damatlar için araç farlarına yapılan kirpik, plaka kısmına dudak gibi süsler de kullanılabilir.

Önceki İçerikBohem Ev Dekorasyonu
Sonraki İçerikEvde Gebelik Testi
TEILEN
CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here