Arzum Çaycı Klasik Çay Robotu İncelemesi

0
1075
views

Çay ülkemizde Karadeniz taraflarında yetiştirilmekte olan ve halk tarafından da kültürü edinilmiş bir içecek bitkisidir. Doğu Asya’dan ülkemize kadar gelmiş olan bu bitkiyi neden bu kadar seviyoruz orası tartışılır ama günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile çıkmış olan Arzum Çaycı Klasik Çay Robotu, incelenmeye değer bir ürün. Bu ürünün kısa adı ise ÇAYCI KLASİK olarak geçiyor. Tam olarak adı ise AR3004 ÇAYCI KLASİK ÇAY MAKİNESİ. Bu adı ile aratmanız halinde istemiş olduğunuz ürüne şıp diye ulaşabilirsiniz. İçindeki geniş kapasitesi sayesinde çay keyfine bir an olsun ara vermek istemeyeceğiniz bu ürün, 1,8 litre paslanmaz çelik su ısıtıcıya, 0,7 litre geniş kapasiteli paslanmaz çay demliğini yanında getiriyor. Dış yüzey olarak parlak mat gümüş renk seçilmiş olması ile beraber mutfaklarda oldukça şık duracak bir görünüme sahip. Ayrıca günlerin de vazgeçilmezi olan bu ürün tek seferde daha fazla çay demleyebilme imkanını önünüze serer.

Su Isıtıcı Olarak Kullanılabiliyor

İçinden çıkan özel alt su ısıtıcısı kapağı ile sadece su ısıtıcısı olarak da kullanılabilen çaycı robotu, aynı zamanda çayın sıcak olup olmadığını gösteren bir göstergeye de sahip. Bu göstergede renklendirme yeşil ve kırmızı olarak belirlenmiş. Yeşil ışık çayın halihazırda demlenmiş ve içmeye hazır olduğunu kırmızı ışıkta çayın hala demlenmekte olduğunu ve suyun kaynamakta olduğunu kullanıcıya hatırlatıyor. Ayrıca içerisinde bulunan sistem sayesinde içerisinde su kalmadığında otomatik ısıyı kesen bir yapıya sahip. Arzum Çaycı, çay makinesinin içinde su olmadığını anladığında kaynatma işlemini engelleyen bir sisteme ev sahipliği yapıyor. Daha güvenli bir kullanım sunan çaycı 165 Watt gibi çayı sıcak tutabilen bir güce sahip.

Uzun Ömürlü Bir Çay Robotu

İçerisinde kullanılan paslanmaz çelik kolay kolay aşınmadığı gibi uzun süreler kullanım ömrünü sizlere vaat ediyor. Ayrıca tutma kulpları kalın dizayn edilmiş. Bu da kulpları tutarken elimize daha rahat yerleşmesine ve çay koyma hissiyatının güzelleşmesine yol açıyor. Isıya dayanıklı ve elde kaymaz yapısı ile çay robotunuz ne kadar ısınırsa ısınsın erimeyen ve asla elde kayma yapmayan bir yapıya sahip. Ayrıca tutma kulpunda bulunan kaynatma tuşuna bastığınızda kaynama başlar. Ardından kaynama bittikten sonra kendisini enerji tasarrufu moduna alarak alttaki haznedeki suyun sürekli sıcak kalmasını sağlar.

Hafif Yapısı ile Rahat Kullanım Hissi

Özellikle hafif malzemelerden yapılmış yapısı ile bu cihazı mutfakta bir yerden bir yere götürmek oldukça kolay bir işlem. İçerisinde kullanılan geniş filtresi sayesinde çayı olabildiğine güzel demleyen sistemi oldukça tatlı bir çay deneyimini insanlara sunuyor. Ayrıca sadece siyah çay içmeniz gerekmiyor. İçerisinden çıkan özen filtre ile bitki çaylarını da özel olarak demleyerek tüketebilmeniz Arzum Klasik Çay Robotu’nda düşünülmüş bir detay.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here