Arçelik Tost Makinesi Çeşitleri Neler?

0
1014
views

Tost makineleri insan hayatında uzun zamandır var olan ve içerisine leziz sucuklar ve kaşarlar koyduğumuz ekmeklerin sıcak baskı sonucunda çıtır tostlara dönüşmesine yarayan icatlardır. İçerisinde kullanılan elektrik devreleri ve rezistansları sayesinde kızartılacak olan tostun ya da ekmeklerin tam istenilen derecede kızartılmasını sağlayan bu makineler, aynı zamanda yüksek elektrik harcamaları ile bilinmekteler. Aynı bir infrared ısıtıcı mantığında çalışan ısıtıcıları, ayarladığınız dereceye göre o seviyede ısınarak elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürmektedirler. Tost makinesi seçerken dikkat edebileceğiniz birkaç şey ise kaç kişilik bir ailenin bunu kullanıyor olacağı ya da ne kadar büyük bir tost makinesi istendiğidir. Yüksek Watt değerlerine sahip geniş büfe tipi tost makineleri genellikle kafeteryalar ve yemekhanelerde kullanılırken kalabalık ailelere sahip insanların da bu tip tost makineleri kullandıkları görülmüştür. Ya da ufak bir aileye sahipseniz daha ufak boyutlarda ev tipi bir tost makinesi de edinebilirsiniz. Eğer ateş tostunu seviyorsanız ocakta da tost yapabileceğiniz güzel kıstırgaçları piyasada birçok yerde bulabilirsiniz. Kolaylığı sayesinde insanların fazla efor sarf etmeden tost yapabilmesine yol açan Arçelik tost makinelerinin birkaç modelini bu yazımızda sizlere tanıttık.

Arçelik K2396 TG

4 adet ısıtma kademesi bulunan bu ev tipi tost makinesi, aynı zamanda 2000W güce sahip. Ev içerisinde mangal keyfini yaşamak isteyebileceğiniz bu makinede ızgara özelliğine de yer berilmiş. Rengi lal renginde olan bu ürün odlukça kullanışlı yapısıyla ve modern görüntüsü ile sizleri bekliyor. Derinlik olarak 32,5 cm, genişlik olarak 39,5 cm ve yükseklik değerleri de 13,5 cm olarak dizayn edilmiş. Üzerinde kullanılan teflon yüzeyler aşınmaya karşı 7 kat dayanıklı Quantech plakalardan imal edilmiş. Kilitleme mandalı olan bu modelinde siz üstüne baskı uygulamanıza gerek kalmadan tostlarınız en iyi şekilde makinenin kendi tarafından kıstırılmış olacak. Yağ toplama haznesi bulunan bu tost makinesinde yapacağınız ızgaraların yağları da etrafı batırmayarak buradaki haznede toplanmış olacak.

Arçelik TM 3946 P Pastoral

Diğer tost makinesine göre biraz daha fiyat performans bir cihaz olan bu modelde 1800 W ısıtma gücü mevcut. 4 adet ısıtma kademesi olan bu tost makinesinde yine ızgara özelliğine yer berilmiş. Pembe buğu rengine sahip olan bu ürün genişlik olarak 34,2 cm yükseklik olarak ise 40,5 cm boyutlarında dizayn edilerek üretilmiş. Yine aynı aşınmaya karşı 7 kat dayanıklı plakalar bu cihaz üzerinde de kullanılmış.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here