4K Fotoğraf Makinesi Çeşitleri Neler

0
956
views

Fotoğraf çekmek ve fotoğrafçılık birçok geziye gittiğinizde buradaki manzaraları güzel bir şekilde ölümsüzleştirmenizi sağlar. Günümüzde artmış olan talep sayesinde artık 4K fotoğraf makineleri de piyasa üzerinde mevcut. Bu sayede istemiş oldukları görüntüleri en güzel şekilde pozlayabilen fotoğrafçılar güzel görüntü elde etmelerinin yanında bunları sergilerine ya da gezi koleksiyonlarına da ekleyebiliyorlar. Fakat fotoğraf makinesi alırken hangi işi yapacağınız ya da nerede kullanacağınız önemli. Düşük ışığa sahip loş mekanlarda fotoğraflar çekmek istiyorsanız düşük ışık kalitesi güzel bir kameraya ve geniş diyafram değerlerine sahip bir kamerayı tercih etmelisiniz. Böylelikle almış olacağınız kameradan tam verim alabilirken aynı zamanda çektiğiniz fotoğrafların kalitesini de arttırmış olursunuz. Peki piyasada bulunan 4K fotoğraf makineleri neler ve hangilerini tercih etmelisiniz?

Sony DSC RX10M3 4k Dijital Kompakt Fotoğraf Makinesi

Uzun menzil ile hızlı performansın birbiriyle iç içe geçmesi sayesinde geniş bir yelpaze içerisinde çalışan multimedya görüntü vericiler için optimize edilmiş çok yönlü bir fotoğraf makinesi. İki adet arka aydınlatmaya sahip bu fotoğraf kamerasında yığılmış teknolojilerini kullanan büyük bir 20.1 MP 1 Exmor RS CMOS sensör ve sahip görüntü kalitesi yüksek derecede ISO 12800 gibi güzel değerlere sahip. UHD ile 4K Video kayıt desteğini de insanlara sunan bu kamerada 120 FPS Full HD 1080 UHD 4K değerlerinde ise 30 FPS görüntü çekebilmek mümkün. Ayrıca hareket engelleyici sensöre sahip bu kamera da aksiyon anları ya da hareketli anlarınızı çekebilmeniz mümkün. İçerisinde bulunan kamera sensörleri sayesinde kamera ne kadar sallanırsa sallansın bunu dik bir şekilde elinde tutabilen kamera oldukça profesyonel kesitler çekebilmenin sözünü sizlere veriyor.

SJCAM M20 Wi-Fi 4K Aksiyon Kamerası

Çeşitli aksiyon sporları ile ilgilenen insanlar için geliştirilmiş olan bu aksiyon kamerası, isterseniz dağcı olun, isterseniz motosiklet turlarını kayıt eden bir rehber sizlere 4K görüntü çekebilmenin ve bu anları kaydedebilmenin hissiyatını yaşatıyor. 160 derece ayarlanabilir FOV ile istediğiniz derecede görüntüleri elde edebilirsiniz. SJ Smart Remote ile Selfie Stick desteği sunulan bu üründe ayrıca vloglar ya da Youtube kanalınıza içerikler çekebilmeniz mümkün.  JPG, RAW, MP4 ve MOV gibi dosya uzantılarını anlatıp görebilen bu cihaz aynı zamanda bu formatlarda çekimler de yapabiliyor. Gyro sabitleme özelliği sayesinde artık titreşimleriniz izleyenleri o kadar fazla rahatsız etmeyecek. Wi-Fi özelliğine sahip bu cihazda herhangi bir cihaza bağlanmadan kendi üzerinden dosyalarınızı aktarabilirsiniz.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here