2021’de Tesettürde Moda

0
656
views

2021’de tesettürde moda diğer yıllarda olduğu gibi çok şık modellerle kendini gösteriyor. Özellikle sonbahar ve kış aylarında şık olmak isteyen kişilerin kombin yapabileceği birbirinden şık parçalar bulunuyor. Modada en sevilen sezonlar sonbahar ve kıştır. Bu soğuk aylarda tercih edilen sıcak pastel renkler 2021’de de moda olmayı sürdürüyor.  Şıklık ve rahatlık sunan modeller, kazak modelleri, takım modelleri ile kombin yapan tesettürlü kadınların kendilerini özgüvenli ve güzel hissetmeleri için çok farklı seçenekler üretiliyor.

2021 Başörtü Modası

2021’de tesettürde moda başörtüsünde de kendini gösteriyor. Her yıl farklı desenler ve bağlama şekilleri ile trend olan başörtüler, tesettür giyimin önemli bir parçasıdır. Genellikle eşarp ve şal olarak tercih edilen başörtülerinin giyilen kıyafetlere uyumlu olması önemli görülüyor. Tesettür giyimde özellikle özel günlerde giyilen abiye elbiselerin üzerine şifon şallar takmak sezonun yeni trendleri arasındadır. 2020 yılında desenli şallar moda olsa da bu yıl yeni trend sade şallardan yanadır.

2021 Kış Tesettür Modası

Tesettürün en güzel hali şüphesiz kış aylarındadır. Kışın tercih edilen renkler ve değerli parçalarla tesettürün hakkını veren şıklıklar yaratılıyor. Kışlık tunikler, kazaklar ve etekler bu yıl da moda olmaya devam ediyor. Dış giyimde tercih edilen şalların kolay kullanımı için de şapkasız kabanlar tercih ediliyor. Kış modası denince akla ilk gelen kaban modellerinde 2021’de salaş tesettür kaban modellerinin tercih edildiğini görüyoruz. Modern ve iddialı duran bu parçalar soğuk kış günlerinde şık bir görünüm sağlıyor.

2021’de tesettürde moda konusunda dikkat çeken şeylerden biri de kabanlardaki kadife trendidir. Pastel renklerden mavi, sarı ve kırmızı tonlarında kadife kabanlar bu sezonun modası diyebiliriz. Nude renklerden ise vizon ve krem tonlarının vazgeçilmez olduğu söylenebilir. Elbise modellerinde de çok tercih edilen kadife, en çok kullanılan kumaş seçeneklerinden biridir. Kış aylarında hem sıcak tutması hem de şık görünümüyle kadife elbiseler çok geniş bir yelpazeye sahip.

2021 Tesettür Yaz Modası

2021 yılında tesettürdeki yaz modasında da triko tunik modellerinin ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Yalnızca yaz aylarında değil, kış aylarında da kullanılan triko tunik modellerin pamuklu olması da vücut sağlığı açısından önemli görülüyor. Nefes aldıran kumaşların tercih edilmesi özellikle yaz aylarında terlemeyi engellemesi nedeniyle çok avantajlı oluyor. 2021 yılında tuniklerde triko daha fazla tercih ediliyor ve bu da onu 2021’in modası haline getiriyor.

Serin havalarda tercih edilen parçalar ise genellikle trençkotlar oluyor. Her sene olduğu gibi bu yıl da ilgi odağı olan trençkotların pratik kullanımları ve kombin yapmada kolaylık sağlamaları nedeniyle çok fazla tercih edildiği söylenebilir. Farklı boy seçenekleri sayesinde kendinize en uygun trençkotu bulmanız da kolaylaşıyor. Her ortamda kullanılabilen bu parçayla şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

CEVAP VER
Please enter your comment!
Please enter your name here